Powerbanklar için önerilen kullanım talimatları


1Powerbank dolumu için nasıl bir şarj cihazı kullanmalıyım
Minimum 2.0A şarj cihazı ve kablosu (Syrox marka ürünler veya ürün ile birlikte verilen şarj kablosu) kullanmanızı tavsiye ederiz. Düşük amper şarj cihazı kullanmanız, şarj cihazınızın fazla ısınmasına ve bataryanın geç dolmasına sebep olabilir.
2Bir powerbank ile iki cihazı aynı anda şarj edebilir miyim?
Minimum 2.0A şarj kablosu ile 2 cihazı aynı anda şarj edebilirsiniz fakat dolum hızı daha yavaş olacaktır.
3Powerbank bataryasının korunması için
Powerbank dolumu sırasında aynı anda cihazı da powerbank ile şarj etmek, batarya ömrünü azaltacağı gibi riskleri de artırabilir. Telefon ve powerbank bataryasının daha uzun ömürlü olması için şarjınız minimum %20 seviyesinde iken doldurmaya başlamalısınız.
4PD powerbanklar hakkında
Yeni nesil, hızlı şarj özelliği olan telefonlarda PD (Power Delivery) Özellikli powerbank ve şarj cihazı kullanmanız, bataryanızı daha hızlı doldurma imkanı sağlayacaktır.
5Powerbank kapasitesi hakkında
10.000 mAh bir powerbank ile 2.500 mAh bir bataryayı yaklaşık 3 defa şarj edebilirsiniz. Günümüz batarya teknolojisinde bataryadan bataryaya yaklaşık %25 kayıp olmaktadır. Batarya sağlığı, dolum sırasında cihaz kullanımı gibi durumlar farklı sonuçlar verebilir.
6Powerbankın aynı anda iki ayrı şarj cihazı ile şarj edilmesi
Bir powerbankı iki ayrı şarj cihazı ile şarj etmek hızlı dolmasını sağlamaz. Örneğin 2 ayrı girişide 2.0A - 2.0A ise 4.0A olarak değil sadece 1.0A - 1.0A hızında şarj olabilir.
7Şişme, deforme, sızıntı veya hasarlı ürünler hakkında
Cihazda şişme, deforme, sızıntı veya kapasitesi önemli ölçüde azalma olursa lütfen ürünü kullanmayın. Yerel elektronik geri dönüşüm noktalarına teslim ediniz. Batarya hasarı veya güvenlik tehlikelerinden kaçınmak için powerbank kasasını açmayınız ve hiçbir şekilde müdahale etmeyiniz.
8Şarj sırasında gözetimsiz bırakma
Powerbank şarj edildiği sırada gözetimsiz bırakmayın ve dışarı çıkmadan veya ürünü uzun süreliğine gözetimsiz bırakmadan önce güç kaynağından çıkarın. Kazaları önlemek için çocukların powerbank kullanmasına ve oynamasına izin vermeyin.
9Eğer uzun süre kullanmayacaksanız
Eğer uzun süre kullanmayacaksanız bataryayı tamamen boş veya dolu olarak saklamayınız. Batarya seviyesini %25-%50 arasında tutmanız önerilir.
10Powerbankın korunması
Darbeden, sıvı temasından, güneş ışığından koruyunuz. Kullanım sırasında yastık altı, pantolon cebi gibi ısının artabileceği ve tehlike oluşturabilecek şekilde kullanmayınız.